5 tipů pro váš Live Stream
Live stream je v současné chvíli velmi rozšířeným způsobem, jak může umělec udržovat kontakt se svými fanoušky. A nejen to. Dodržuje-li zásady správné online prezentace, může pomocí živého vysílání svojí fanouškovskou základnu dále rozšiřovat.
Zde je několik rad, jak na to.
-
Najděte si svoji online platformu
Výběr online platformy je velmi důležitý a měli byste se řídit zejména podle toho, kde se nalézají vaši příznivci. Zkoušejte různé možnosti – výběr je dnes poměrně široký (YouNow, Twitch, Insta Live, YouTube, Facebook Live, Mixer a další). Pro svůj Live Stream vyberte tu, která má s ohledem na váš okruh fanoušků nejširší dopad.
-
Technické vybavení
Současní hudební producenti nebo DJs už odpovídající vybavení pro live stream ve svých domácích studijích většinou mají. Audio rozhraní, kondenzátorový mikrofon, počítač, akustické ošetření prostoru v případě vokální produkce nebo mluveného slova – to vše se vám bude při Live streamu hodit. To co potřebujete navíc, a je to velmi důležité, je osvětlení, kvalitní video kameru a pochopitelně stativ. Nezapomeňte, při kvalitním osvětlení může stream i přes telefon jako je iphone apod., vypadat velmi dobře.
-
Vyvážený hudební a osobní obsah
Live stream a hraní v klubech nebo pódiové vystoupení mají sice mají některé aspekty společné, ale v mnohém se od sebe výrazně odlišují. Snažte se být v průběhu své online prezentace více osobní. Udržujte kontakt s těmi, kdo se na vás zrovna připojili. Komunikujte s nimi, vyprávějte o sobě, o své hudbě, oslovujte své fanoušky a snažte se vytvořit příjemnou atmosféru, diky které budou lidé vaše live streamy více sledovat a neodpojí se po minutě sledování. Jinými slovy – DJ, který se pět minut motá v setmělé místnosti, ani jednou nepromluví do kamery, pak něco začne hrát – hm, většinou to nikoho nebaví. Kolik takovích live streamů vy sami sledujete?
-
Interakce a program
Tento tip souvisí s tím předcházejícím. Chcete-li úspěšně streamovat, připravte si program svého live streamu a snažte se do něj zapojit i sledující. Neponechávejte nic náhodě. Zjišťujte formou ankety nebo přímo v průběhu streamu, co by chtěli lidé od vás slyšet. Vymýšlejte soutěže. A připravte si scénář průběhu online vystoupení – kdy budete mluvit, kdy hrát, co budete hrát apod. Live stream bude mít díky tomu pevné kontury, nebude nudit a bude mít jasný průběh. Nedělejte streamy příliš dlouhé, alespoň ze začátku. Lepší kratší a zábavný než dlouhý a nudný.
-
Vytvořte si pravidelný časový plán
Chcete-li rozšiřovat okruh sledujících, pravidelnost je v tomto ohledu klíčová. Zvykejte své fanoušky na to, že například pravidelně v určitou hodinu bude probíhat váš Live stream. Dejte svým fanouškům možnost, aby si mohli předem svůj čas vyhradit na vaše vysílání. Pakliže se vám stream povede a lidé se k vám budou chtít vrátit, chaotický přístup k časovému rozvrhu Live streamu bude celou vaší snahu velmi úspěšně ničit.